Jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli na świecie w końcu otwiera swoje drzwi dla turystów. Dlatego też, będąc w Dubaju nie odpuściliśmy sobie zwiedzania tego miejsca. Obiekt ten swoim standardem i poziomem udogodnień uważany jest za najbardziej luksusowych, który zyskał miało 7-gwiazdkowego. Jak wygląda w środku dowiesz się z tego wpisu.

Słynny żagiel w Dubaju.

Każdy z nas kojarzy Dubaj ze słynnym żaglem. Tak jak Paryż ma wieżę Eiffla, Rzym Koloseum, Piza Krzywą Wieżę, tak Dubaj na swoją słynną budowlę. Położony na sztucznej wyspie, która została stworzona na potrzeby obiektu, jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Dostać się do niego możecie mostem lub helikopterem, który ląduje na lądowisku położonym na najwyższym piętrze. Budowa trwała 5 lat i kosztowała prawie miliard dolarów.

Jak zwiedzić hotel Burdż al-Arab w Dubaju?

Hotel oferuje kilka pakietów dla zwiedzających. Możecie wykupić samą wycieczkę, podczas której towarzyszyć będzie Wam kamerdyner. Trwa ona ok 90 minut i odbywa się w ok 12-osobowych grupach, lub rozszerzyć ją o usługi gastronomiczne. Do wyboru macie cappuccino z 24 -karatowym złotem, pizzę  margaritę, sandwicha lub podwieczorek z napojami. Zwiedzanie odbywa się codziennie od 9:30 do 20:30 a ceny zaczynają się od 249 ADE.

Bilet wstępu możecie zakupić w budce przed bramą wjazdową do hotelu lub na jego stronie www Burj Al Arab Tour. My korzystaliśmy z pierwszej opcji. Do obiektu dostaliśmy się niebieskim busikiem, który zatrzymał się po drodze w celu zrobienia najlepszych zdjęć budynku. W naszej grupie była jeszcze tylko jedna osoba więc komfort zwiedzania mieliśmy rewelacyjny.

Apartament w hotelu Burdż al-Arab

W hotelu Burdż al-Arab znajdują się 202 apartamenty. Najmniejszy ma ok 160m2 a największy z 780 m2. My jako turyści mogliśmy zobaczyć apartament numer 2502. Nocowało w nim wiele sławnych osób takich jak Selena Gomez, Beyoncé, Nelson Mandela. Doba kosztuje w nim na dzień dzisiejszy 25 tysięcy dolarów.

W obiekcie znajdziemy także 6 restauracji, platformę widokową, 4 baseny w tym 2 do nurkowania, ogromne akwarium z żywą rafą koralową, sauny, 18 pokoi spa z hydroterapią i masażami, studio fitness, solarium i sauny, muzeum i bibliotekę. Każde piętro ma swoją dodatkową recepcję.

Każdy z gości ma do dyspozycji własnego lokaja. Może także otrzymać dodatkową ochronę, samochód z kierowcą a nawet kucharza. Posiłki przygotowywane są według indywidualnych zamówień, w dogodnym dla gości czasie.

Burdż al-Arab cena za pokój

Ceny za dobę hotelową zaczynają się od ok. 6 tys. zł. Są pełne przepychu, ozdobione kolorowymi tkaninami, które kojarzą się z baśniami tysiąca i jednej nocy. Goście mają do dyspozycji kilkanaście pościeli i poduszek różniących się pod względem twardości, iPod służącego do korzystania z hotelowych usług.

Co jeszcze w ramach zwiedzania?

Oprócz zwiedzania apartamentu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o tym miejscu i jego bogatej historii. Mogliśmy odwiedzić muzeum Burj Al Arab, napić się tureckiej kawy i zjeść przepyszne daktyle.

Na koniec spełniliśmy marzenie Ignaśka, jakim było spróbowanie tutaj pizzy. My załapaliśmy się na piękny zachód słońca i cudowny śpiew ptaków. Co myślicie o takim przepychu? Dla mnie kosmos i zastanawiam się jak dużo trzeba mieć pieniędzy, żeby móc pozwolić sobie na urlop w tym hotelu. Niemniej jednak fajnie było zobaczyć symbol Dubaju od środka.

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.