Katarzyna i Magdalena Szcześniewskie

Cześć, tu Kasia i Magda – mamy z Montessori.
Jest nam bardzo miło, że tutaj jesteś. Mamy Ci tyle do opowiedzenia o wszystkich doświadczeniach, które gromadzimy, o macierzyństwie, dziecku, Montessori w domu i przedszkolu oraz kreatywnych zabawach. Pokażemy Ci szereg pomocy rozwojowych, wartościowych książek, sprawdzonych gier.

Piszemy o rozwoju dziecka, pomocach Montessori i rozwijających aktywnościach. Wspieramy rodziców, pokazujemy, że można podążać za dziećmi według ich własnego wewnętrznego planu. Zobaczysz nas w normalnym życiu bez lukru i kolorowania. Mama z Montessori to miejsce w którym bez oceniania, bez jednej słusznej drogi wspieramy rodziców w ich macierzyństwie i edukacji dzieci.

Przedszkole Il Mio Montessori

Magda absolwentka kursu The Association Montessori Internationale oraz członki tej organizacji, zrzeszającej najlepszych nauczycieli Montessori na całym świecie. Od 10 lat pracuje jako dyplomowana edukatorka Montessori wieku przedszkolnego, wczesnoszkolnego i żłobkowego.

Kasia z wykształcenia kosmetolożka i menadżerka, która porzuciła karierę w ośrodkach SPA, aby spełnić marzenie o kameralnym przedszkolu dla swoich dzieci w uroczym domku z ogrodem. Dzięki wsparciu najbliższych udało się.

Siostry pasjonujące się pracą z dziećmi i edukacją Montessori stworzyły rodzinne miejsce przepełnione miłością i wiarą w potencjał dzieci, który może być rozwijany w harmonijny sposób. Tak powstało Przedszkole Il Mio Montessori w Gdyni.

Z kolei w Centrum Edukacji Montessori kształcimy przyszłych nauczycieli Montessori. Współpracujemy z wieloma placówkami oświatowymi na szeroką skalę – prywatnymi i państwowymi uczelniami wyższymi, przedszkolami i żłobkami. Prowadzimy warsztaty, doradzamy, pomagamy otwierać placówki oraz przekształcać te już istniejące w miejsca prowadzone w duchu Montessori.

Dlaczego Montessori?

Bo Montessori to edukacja, która daje maluchom to, co najlepsze. Jest czymś, co rozwija, co jest szacunkiem. Co pokazuje, a nie na rzuca. Co uczy, ale mądrze. Co motywuje, ale bez nagród i kar. Co uczy samodzielności i ciekawości świata.

I pamiętaj, że nie musisz wyrzucać wszystkich zabawek, które nie są drewniane. Nie musisz rezygnować z innych nurtów i technik rodzicielstwa. Nie musisz zmieniać swoich przyzwyczajeń. Nie musisz zarabiać milionów. I tak możesz skorzystać z tego, co daje dzieciom Montessori. Pokaże Ci jak!

Po więcej zapraszam Cię na FACEBOOKA i INSTAGRAM. Rozgość się i bądź na bieżąco.

Mama z Montessori w mediach

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.