Gdy tylko dzień staje się krótszy a noce dłuższe wraz z dziećmi tworzymy solne lampiony, które umilają nam wieczory. Są łatwe w wykonaniu i świetnie komponują się w domowym wnętrzu. Zainteresują zarówno przedszkolaka, jak i starsze dzieci. Ręcznie wykonany lampion to niesamowita satysfakcja dla dzieci i ogromna radości dla naszych oczu. My część lampionów zostawimy dla siebie, część podarujemy bliskim.

Aby wykonać zimowe lampiony potrzebujecie:

– słoiki,
– klej Vicol,
– sól gruboziarnistą,
– pędzelek do kleju,
– tasiemkę, sznurek jutowy itp,
– jakąś matę bądź podstawkę, aby nie pobrudzić blatu.

Wykonanie jest naprawdę proste. W pierwszej kolejności musicie porządnie nasmarować słoik klejem. Im więcej kleju nałożycie tym bardziej sól będzie się trzymała.

Następnie obtoczcie słoik w soli. W miejscach gdzie będziecie widzieć prześwity posypcie je solą. Im więcej soli uda Wam się przykleić tym efekt będzie lepszy.

Odłóżcie słoiki do wyschnięcia. Nie przejmujcie się, że niektóre drobinki soli odpadają. Po prostu nie przykleiły się wystarczająco dobrze.

zimowe lampiony

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.