Wenecja, miasto zakochane we własnej romantycznej atmosferze, przyciąga miliony podróżników z całego świata i to z dobrego powodu. Znana jako „La Serenissima”, czyli „Najbardziej Spokojna”, ta malownicza metropolia na wodzie oferuje niezliczone uroki, które czekają by zostały odkryte. Wyruszmy na niezapomnianą podróż przez labirynt urokliwych uliczek, mistycznych kanałów i zaczarowanych weneckich masek.  Był to pierwszy punkt na naszej kamperowej trasie. Miasto posiada długą i fascynującą historię, która sięga ponad 1500 lat wstecz. Warto przed przyjazdem tutaj zapoznać nią dzieci. Zwiedzanie stanie się jeszcze bardziej fascynujące.

Romantyczne weneckie uliczki, kanały i mosty

Wenecja to miasto, które nie ma swoich ulic, a zamiast tego ma piękne, kręte kanały, po których pływają kolorowe gondole. To właśnie sprawiło, że zapragnęliśmy odwiedzić ją naszym kamperem. Wenecja leży na wodach Adriatyku, a budynki są zbudowane na palach, które trzymają je na powierzchni wody. Dlatego nazywana jest też „miastem na wodzie”.

Początki Wenecji sięgają dawnych czasów, kiedy to grupa odważnych ludzi zdecydowała się zamieszkać na małych wysepkach w lagunie Adriatyku. Wybudowali drewniane domy na palach, aby chronić się przed wodą i wrogo nastawionymi najeźdźcami. Dzięki swojej inteligencji i odwadze, Wenecjanie stworzyli swoje własne, piękne miasto.

Wenecja stała się bogatym i wpływowym miastem, dzięki swojej flotylli handlowej. Wenecjanie byli nieustraszonymi żeglarzami, którzy żeglowali po Morzu Śródziemnym i przywozili do miasta egzotyczne przyprawy, jedwab, i szlachetne kamienie. Dzięki temu, Wenecja stała się centrum handlu i sztuki. Wenecja to miejsce niezwykłe, pełne magii. To miejsce, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością.

Dzisiaj możecie zobaczyć wspaniałe budynki, jak Bazylikę św. Marka, która jest ozdobiona wspaniałymi mozaikami i kształtem dzwonu, a także Pałac Dożów, który wygląda jak z bajki. Jeżeli chcecie zwiedzić Bazylikę w środku wykupcie bilety online wcześniej. My niestety zastaliśmy ogromną kolejkę na miejscu i zrezygnowaliśmy ze zwiedzania jej. Możecie także przejść przez słynny Most Rialto i podziwiać cudowne widoki na kanały.

Carnivale – Święto Weneckich Masek

Wenecja jest również znana z wyjątkowego święta, karnawału, kiedy to ludzie ubierają się w piękne kostiumy i maski, aby świętować i tańczyć przez całą noc. Spacerując ulicami miasta możecie je podziwiać w wielu sklepach. Wyobraź sobie tętniące życiem place Wenecji wypełnione tajemniczymi postaciami weneckich masek. Carnivale, coroczny festiwal odbywający się przed Wielkim Postem. To czas, kiedy mieszkańcy i turyści mogą w pełni wcielić się w ducha Weneckiej historii i kultury. To idealna okazja, by doświadczyć czarów miasta w swojej najpiękniejszej i najbardziej zagadkowej formie.

Jeśli kiedyś będziecie mieli szansę odwiedzić to cudowne miasto, nie zapomnijcie przepłynąć kanałami gondolą i zakosztować prawdziwych włoskich lodów. Wenecja to miasto, które przykuwa uwagę swoim urokiem i niepowtarzalnym charakterem. Odkrywając jej urokliwe uliczki, malownicze kanały i zaczarowane weneckie maski, przenikamy w niezwykłą historię i kulturę tego miejsca. To nie tylko wspaniała podróż w czasie, ale także niezapomniane doświadczenie, które pozostanie z nami na zawsze.

Jeżeli poszukujecie sprawdzonego placu dla kamperów w Wenecji zajrzyjcie do tego wpisu: Plac campingowy San Giuliano i dojazd do Wenecji <klik>

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.