Jeżeli macie w domu kredki świecowe, zapewne znajdą się również te, które są już połamane i szkoda ich wyrzucić. U nas fakt faktem było ich bardzo mało, natomiast moje dzieci rzadko po nie sięgały.  Dlatego postanowiłam je nieco uatrakcyjnić. I powiem Wam, że pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Efekt zobaczcie sami.

Świecowe kredki – jak je zrobić?

Wykonanie kredek jest niezwykle proste. W pierwszej kolejności usuńcie z nich papier. Nam zajęło to najwięcej czasu. Następnie połamcie je i włóżcie do silikonowej formy. Są one dostępne m.in. w pepco, okazjonalnie w lidlu, na allegro. Ja swoją kupiłam w tamtym roku. Najpierw miała być do czekoladek, potem do form gipsowych, które zrobiliśmy raz i przerzuciliśmy się na formy kwiatowe- bo było już po świętach. I tak przeleżała cały kolejny rok, aby w końcu być znowu w użyciu.

Zwróćcie uwagę, aby kredki jak najbardziej wypełniły formę. Ja włożyłam ich za mało i podczas przetapiania dokładałam do formy kolejne. Bawcie się kolorami. Jeżeli macie wystarczającą ilość kredek zróbcie zarówno te jednolite jak i kolorowe.

Formowanie się kredek świecowych

Kredki wkładamy do piekarnika na ok 15-20 min (temperatura 150 stopni). Następnie ostatni etap, najbardziej czasochłonny to studzenia. My swoje kredki zostawiliśmy na kilka godzin na dworze.

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.