Z klockami Linden spotkałam się na targach Mamaville w Gdańsku. To co mnie w nich ujęło to prosta i nieskończone możliwości tworzenia. A przecież w metodzie Montessori korzystanie z prostych pomocy do nauki to podstawa. Poglądy jej twórczyni na to, za pomocą jakich przedmiotów dzieci powinny poznawać świat były bardzo konkretne. Te drewniane klocki są idealnym przykładem zabawki, która wpisuje się w montessoriańskiego ducha.

Dlaczego drewniane klocki są świetną propozycją dla wszystkich dzieci bez względu na wiek? Przede wszystkim dlatego, że:

  • są bezpieczne i trwałe dzięki wykorzystaniu naturalnego drewna wysokiej jakości
  • rozwijają wyobraźnię przestrzenną i myślenie przyczynowo-skutkowe,
  • uczą dziecko kontaktu z różnymi kształtami i fakturami,
  • rozwijają kreatywność i koncentrację, ćwiczą precyzję ruchów,
  • mogą przybierać wiele form i tworzyć zestawy do nauki różnych umiejętności,
  • budowanie z klocków w grupie uczy dzieci współpracy.

Drewniane klocki to zabawka na lata, która rośnie wraz z dzieckiem. Ich uniwersalność polega również na tym, że są świetne dla dzieci w każdym wieku – nawet dla maluchów, które jeszcze nie chodzą i nie mówią. Są naturalne i bezpieczne a dodatkowo doskonale ćwiczą koordynację i koncentrację

Drewnianymi klockami chętnie bawią się również dorośli. To co zaskoczyło mnie na początku użytkowania klocków Linden, to to, że cała rodzina chętnie przystąpiła do budowania.

Drewniane klocki świetnie uzupełniają się także z innymi zabawkami.

Klocki Linden pozwalają na budowanie niezwykłych konstrukcji, a ograniczeniem w zabawie jest tylko nasza wyobraźnia. W zestawie otrzymaliśmy również gotowe propozycje budowli. Zalaminowaliśmy je, dzięki czemu nie musimy martwić się, że się pogniotą czy zabrudzą. Laminarka to genialny sprzęt

Drewniane klocki to całkowite przeciwieństwo zabawek znanych nam z dużych sklepów i telewizyjnych reklam. Coraz więcej rodziców porzuca głośne, plastikowe produkty na ich rzecz. Poza tym zakup klocków drewnianych to rozwiązanie ekologiczne. Co więcej, wybierając polskiego producenta wspieramy lokalną ekonomię.

Klocki znajdziecie tutaj: Klocki Linden

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.