Kitchen helper to bardzo popularne must have, które każda osoba, chcąca wprowadzać metodę Montessori powinna mieć w swoim domu. A dlaczego? Ponieważ dajemy dziecku możliwość uczestniczenia i pomocy w przygotowaniu posiłków oraz przy kuchennych czynnościach. Nasz pomocnik wykonałam samodzielnie z dwóch melbi Ikea: drabinki i taboretu. Każda mama, nawet ta która dopiero rozpoczyna przygodę z montessoriańskim diy poradzi sobie z tym projektem bez problemu.

Od czego zacząć

Najważniejsze meblach Ikea jest czytanie instrukcji. Cóż…  Ja pominęłam kilka kroków, co spowodowało trzykrotne składanie stołka – nie polecam! Wykonując każdy krok opisany w instrukcji złożycie pomocnik w pół godziny. I nie przejmujcie się kilkoma elementami, które zostaną! Tak ma być 🙂

Krok pierwszy

Do stworzenia Kitchen Helper’a (pomocnika kuchennego) potrzebujecie dwóch mebelków z IKEA – stołka, taboretu BEKVAM oraz krzesełka ODDVAR. Oprócz nich potrzebne Wam będą 4 wkręty do drewna, wkrętarka oraz farba do zabezpieczenia helpera.

Krok drugi

Składamy stołek BEKVAM według instrukcji dołączonej do produktu. Ikea ułatwia Wam pracę, wszystkie elementy dołączone są do zestawutakie jak imbus czy klucz. Ja do składania zaangażowałam dzieci, które z chęcią dołączyły do stworzenia Kitchen Helpera. Posiłkowaliśmy się też wkrętarką, aby ułatwić sobie pracę.

Krok trzeci

Składamy krzesełko ODDAVAR. Złóżcie nogi krzesła bez jednej dolnej listwy. Dzięki temu dziecku będzie wygodniej wejść samemu na pomocnik. Blat krzesła umieście w nieco inny sposób niż w instrukcji. Ma on znaleźć się nie na górze, lecz na dole krzesła jako podstawa Kitchen Helpera.

Krok czwarty

Za pomocą wkrętów do drewna skręcacie pomocnik – stołek BEKVAM to dół, krzesełko ODDVAR to góra. Pomocnik będzie już prawie gotowy. Wystarczy go teraz pomalować lub zaolejować. Prawda, że to proste?

Zobacz filmik jak wykonać Kitchen Helper DIY

Jeżeli chcesz stworzyć montessoriańską przestrzeń przeczytaj ten artykuł:  https://mamazmontessori.pl/montessori-w-domu

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.