Książka, która niesamowicie mnie zachwyciła to „Podwodny Świat” wydawnictwa  Tekturka. Pozycja ta to nie tylko fascynujące opowiadanie o marzeniach małego chłopca i drodze ku ich spełnieniu, ale też przepiękne ilustracje. Fabuła urzeka, jest łagodna, działająca na wyobraźnię i otoczona magicznym doświadczeniem morskich głębin.

Książka opowiada o chłopcu który, urodził się we Francji i tam dorastał spędzają swój wolny czas blisko wody. To ona wprawiała go w niesamowite zdumienie…

Pewnego dnia mały Jacques przeczytał opowieść o człowieku, który przy pomocy specjalnej rurki potrafił oddychać pod wodą. Zafascynowany, postanowił również spróbować. Niestety, próby zakończyły się niepowodzeniem. Mały chłopiec marzył o tym, aby pewnego dnia móc oddychać pod wodą. Tworzył, aby móc spełniać swoje marzenia, podążał za nimi.

Wraz z Jacques przenosimy się w podwodny świat, możemy stać się jego częścią. Jestem zachwycona akcją toczącą się w książce. Przekaz książki będzie zapewne inspiracją dla niejednego poszukiwacza przygód.

Książka jest niezwykłą biografią Jacques`a Cousteau. Był on jednym z najbardziej znanych oceanografów na świecie oraz uznawany za wynalazcę pierwszego akwalungu.

Nakręcił ponad 150 filmów oraz napisał wiele książek o fascynującym świecie podwodnych głębin. Nagrał wiele miejsc i gatunków do których nikt inny nie dotarł. Jest niesamowitą opowieścią o marzeniach, wytrwałości i dążeniu do celu pełne pasji, przygód i fascynacji.

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.