Na nasz pierwszy postój i nocleg wybraliśmy plac San Giuliano w Wenecji. To miejsce jest  doskonałą bazą wypadową do zwiedzania magicznego miasta Wenecji. Położony jest tuż przed mostem prowadzącym do Wenecji. To nie tylko świetne rozwiązanie, by uniknąć kosztownych noclegów w centrum miasta.

Miejsce jest przestronne i zadbane, oferując około 50 komfortowych miejsc na szutrze i trawie, specjalnie dedykowanych dla kamperów i przyczep. Dojazd do placu camperowego jest łatwy, prowadzi asfaltową drogą, co ułatwiło nam dotarcie bez żadnych problemów. Okolica od strony głównego miasta nie jest zbyt ciekawa. Znajdują się tam magazyny i jest to miejsce załadunku towarów do Wenecji. Natomiast od drugiej strony placu znajduje się park ze ścieżkami rowerowymi. Doskonałe miejsce również na poranny jogging.

Doskonała baza wypadowa, aby zwiedzić Wenecję

Jedną z największych zalet placu San Giuliano jest bliskość przystanku autobusowego, który znajduje się ok 1km przed parkingiem oraz przystanku wodnego zlokalizowanego na przeciwko placu. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą podróżują przez Włochy kamperem i szukają dobrej bazy wypadowej do Wenecji. Autobusy i łódki kursują regularnie i w krótkim czasie zawiozą Was prosto do miasta. My wybraliśmy drogę morską. Za bilet w jedną stronę zapłaciliśmy 10euro/os, dzieci podróżowały bezpłatnie. Ostatni rejs z miasta odbywa się o godzinie 18:30.

Infrastruktura placu campingowego San Giuliano Wenecja

Infrastruktura placu San Giuliano jest w pełni zadowalająca. Znaleźliśmy tam miejsce do uzupełnienia oraz zrzutu wody, toalety, kosze na śmieci, toalety oraz prysznice (niestety z zimną wodą). Obsługa placu okazała się bardzo miła i pomocna. Niestety Wi-Fi jest tam bardzo słabe, co był o dla nas sporym problemem. Za każdym razem musieliśmy przejść się w okolice budki obsługi placu, aby skorzystać z Internetu. Jeżeli będziecie go potrzebować zaparkujcie kampera jak najbliżej tego miejsca. Z drugiej strony, to świetna okazja, aby oderwać się od technologii i zanurzyć się w pięknie przyrody.

W pobliżu campingu nie znajdziecie również sklepu. Najbliższy oddalony jest ok 3 km. My udaliśmy się do Lidla znajdującego się ok 4 km od placu.

Cena za miejsce na placu campingowym

Cena za miejsce na placu San Giuliano była nie tylko rozsądna, ale również konkurencyjna w porównaniu z kosztami noclegów w centrum Wenecji. Za nasz kamper zapłaciliśmy jedynie 18 euro, a dodatkowe 4 euro pozwoliły nam skorzystać z przyłączenia do prądu. To sprawiło, że nasz pobyt był komfortowy, a nasze pojazdy miały zapewniony dostęp do niezbędnej energii elektrycznej.

Doskonała lokalizacja, udogodnienia, serwis camperowy i bliskość Wenecji sprawiły, że była to świetna decyzja. Jeśli szukacie spokojnego miejsca w pobliżu Wenecji to polecam wam plac campingowy San Giuliano!

Zajrzyj do tego wpisu, aby zwiedzić z nami przepiękną Wenecję: Tajemnice Urokliwej Wenecji Kamperem. Odkryj z nami Kanały, Ulice i Weneckie Maski! <klik>

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.