Metoda Montessori świetnie sprawdza się w nauczaniu dzieci o otaczającym je świecie. To również doskonały sposób na odkrywanie i poszerzanie ich zainteresowań, nawet tych mniej popularnych wśród rówieśników. Proces edukacyjny w duchu Montessori sprzyja nawiązywaniu pozytywnych relacji z bliskimi, buduje ciekawość świata i promuje rozwój w sposób, jaki najbardziej odpowiada dziecku. Jednym z najlepszych narzędzi, jakie stosuje się w metodzie Montessori, są karty trójdzielne i inne aktywności.

Niezbędnik Edukacyjny Ptaki – niezawodne wsparcie

Jeżeli szukacie inspiracji do pracy z dziećmi w temacie ptaków z pomocą przyjdzie Wam nasz Niezbędnik Edukacyjny Ptaki. To zbiór kart trójdzielnych, kart naukowych,  aktywności wspierających małą motorykę, plansz, ciekawostek i wiele, wiele więcej.  W tym wpisie pokażę Wam Niezbędnik, który obejmuje zagadnienia związane z życiem ptaków. Świetny materiał, który możecie wykorzystać na co dzień w pracy z dziećmi w przedszkolu jak i w domu. Bardzo często odbiorcami tych treści są również uczniowie.

Niezbędnik Edukacyjny Ptaki i jaja zawiera w sobie pakiet aktywności i zestawy edukacyjne, które wprowadzą dziecko w proponowaną tematykę. Paczka mieści w sobie wiele montessoriańskich materiałów, kart pracy, książeczek czy ciekawostek związanych z tematyką ptaków.

Tym razem przygotowałyśmy materiał, który składa się aż z 17 różnych zestawów do pracy. Od kart wzbogacających słownictwo po ćwiczenia grafomotoryczne. Piękne zdjęcia i ilustracje. Wszystko jest przygotowane w estetycznej i realistycznej formie. Ale najważniejsze jest to, że bardzo entuzjastycznie przystąpiły do pracy z nim nasze przedszkolaki.

Wspólnie z rodzicami dzieci z naszego przedszkola udało nam się zebrać przeróżne jajka, od przepiórczych po to największe-jajo strusia! Dzieci obchodziły się z nimi bardzo delikatnie, dosłownie “jak z jajkiem”. Każdego dnia miałyśmy zaplanowane dla nich inne, dodatkowe aktywności, które świetnie rozwinęły temat naszego Niezbędnika. Od wspomnianych powyżej jajek, po różne eksperymenty.

Każdy nasz nowy projekt czy to tworzenie Niezbędników Edukacyjny to praca wielu osób. Od wyszukiwania ciekawych informacji dotyczących danej tematyki, pozyskaniu rzetelnej wiedzy, pomysłu na wykorzystanie tych treści w materiałach edukacyjnych, po złożenie tego w atrakcyjną całość.

Nauka o ptakach

Nauka o ptakach to także wyjątkowa okazja, aby dziecko mogło zrozumieć cykl życia. Poznając te zwierzęta, ucząc się je rozpoznawać, a potem obserwując w prawdziwym życiu, nasze pociechy mogą poznać podstawowe pojęcia dotyczące zagadnień przyrodniczych.

Ponadto informacje o ptakach mogą wspierać naukę dzieci o różnych siedliskach i ekosystemach. Badając rodzaje ptaków, dzieci mogą poznać miejsca, w których żyją i jak przystosowują się do życia w określonych obszarach na naszej planecie. Może to pomóc im lepiej zrozumieć znaczenie zachowania różnorodności biologicznej w przyszłości.

Jeżeli poszukujesz książek o tematyce ptaków koniecznie przeczytaj ten wpis <klik>. Znajdziesz polecane i sprawdzone przez nas pozycje literatury dla dzieci.

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.