Projekt Święta

A gdyby tak to Święty Mikołaj dostał w tym roku prezent, zamiast je tylko rozdawać? Na taki pomysł wpadają dzieciaki w książce Magdaleny Szczepańskiej i postanawiają go z całą mocą zrealizować. Na uznanie zasługuje poczucie humoru autorki oraz ukazanie dziecięcego punktu widzenia – co z pewnością sprawi, że pociechy, które sięgną po tę lekturę, szybko się w niej zatracą.

Kosmiczne Święta

Czy można połączyć Boże Narodzenie z… ufoludkami? Oczywiście! W tej świątecznej opowieści Rutka pomaga Kosmie, przybyszowi z innej planety, wrócić do domu. To piękna historia o przyjaźni, którą również można czytać w formie kalendarza adwentowego – jeden rozdział każdego dnia grudnia aż do Gwiazdki. Jest ona również pełna humoru. Jedynie co mi w niej brakowało to tego, że po skończonym rozdziale chciałoby się zacząć czytać kolejny.

Kominiarz na Święta

Nostalgiczna, mocno wzruszająca opowieść, w dodatku pięknie zilustrowana. Książka pochyla się nad prawdziwym sensem świąt, w których chodzi o spotkania z najbliższymi, a nie prezenty i dobra materialne. Pan Kominiarz pomaga tym, którzy są w potrzebie. Jest to opowieść o samotności i tęsknocie raz uczy co tak naprawdę jest ważne. Z pewnością nie jest to typowa pozycja świąteczna, jednak zdecydowanie jest ona warta uwagi.

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.