Święta tuż tuż, a co za tym idzie – czas poszukać prezentów pod choinkę! Książka to podarek uniwersalny, który cieszy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Świetnie sprawdzi się dla osób ciekawych świata, uwielbiających czytać i dowiadywać się nowych rzeczy. Dzisiaj pochylimy się nad idealnymi pozycjami dla najmłodszych. Te lektury wprowadzą nasze pociechy w świąteczny nastrój, pokażą im dlaczego ten czas jest tak ważny i potrzebny dla umacniania rodzinnych więzi, a także pomogą im zrozumieć, jak obchodzi się Gwiazdkę w innych kulturach. Oto nasz przegląd książek zgodnych z metodą Montessori, które warto podarować dziecku w ten świąteczny czas.

Boże Narodzenie w Bullerbyn

Kto z nas nie uwielbia przygód dzieci z Bullerbyn? Tym razem Astrid Lindgren w króciutkiej książeczce opowiadając o przygotowaniach wesołej gromadki ze szwedzkiej osady do nadchodzących Świąt. Pozycja obowiązkowa dla dzieciaków kochających przygody dzieci z Bullerbyn. Przy okazji pozwala poznać podobieństwa i różnice pomiędzy Bożym Narodzeniem w Polsce i Szwecji. Jeden punkt jest zawsze wspólny – to, jak dzieci kochają ten czas w roku. A jeżeli Twoje dziecko jeszcze nie zna głównej historii, do kompletu dorzuć Dzieci z Bullerbyn. Z pewnością będzie zachwycone.

Ekspres Polarny

Klasyczna, bożonarodzeniowa opowieść pobudzająca wyobraźnię. W wigilijny wieczór zamiast Świętego Mikołaja pod dom małego chłopca przyjeżdża zaczarowany pociąg, który zabiera dzieci w niesamowitą podróż w kierunku Bieguna Północnego. Mali fani magii i Świętego Mikołaja z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie. Jest to ponadczasowa opowieść- napisana ponad 30 lat temu, pełna magii świąt. Ja sama oczekiwałam dodruku tej książki. To światowy bestseller, który pojawił się również na dużym ekranie w formie filmu. Miliony małych czytelników nie mogą się mylić, prawda?

Jak ratowaliśmy Wigilię

Książka w formie kalendarza adwentowego? To zdecydowanie ciekawa propozycja! W tej opowieści spotykamy małego Tima, który w związku ze splotem niespodziewanych wydarzeń musi uratować Święta. Jest przekonany, że tylko on może to zrobić. Towarzyszy mu koleżanka Esme. Lektura dzieli się na 25 rozdziałów i epilog styczniowy. Niezwykle ciekawa forma i wciągająca historia sprawią, że dzieci z pewnością pokochają tę pozycję.

Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko

I kolejna już pozycja pióra Pani Lindgren. Nic dziwnego, w końcu jej książki skradły serca dzieci na całym świecie, a dzięki swoim korzeniom jak nikt potrafi oddać zimowy klimat w swoich powieściach. Tym razem na kartach książki poznajemy Lottę, pomysłową 5-latkę, której perypetie wywołują na twarzy uśmiech, ale także skłaniają do refleksji.

Ulica siedmiu Mikołajów

Bohater książeczki, siedmioletni Staś, chce przywrócić magię Świąt na ulicy, przy której mieszka. Dzieci i ich radość związana z zimowym, bożonarodzeniowym czasem są centralnym punktem tej historii. Dla chłopca najważniejsze jest to, aby w święta być z bliskimi. Dlatego, gdy dowiaduje się, że spędzi je bez taty, który musiał zostać w pracy oraz dziadków, którzy wyjeżdżają do ciepłych krajów trudno jest mu się z tym pogodzić. W książce poznamy również Pana Piotra- staruszka, który marzy, aby spotkać się ze swoją córką. Dostaje od niej list, w którym informuje go, że nie przyjedzie w te święta. Mały wrażliwy chłopiec wraz z innymi dziećmi obmyślają sposób, aby wszyscy mogli się jednak spotkać.

Autorka porusza różne, okołogwiazdkowe tematy – tradycje, budowanie społeczności i dbanie o to, aby nikt nie był sam w ten magiczny czas w roku. W książce znajdziemy przepięknie ilustracje, które zachwycają. Urzeka mnie również mały Staś, który dba o relacje pomiędzy bliskimi i mieszkańcami ulicy Siedmiu Mikołajów.

Idą Święta – o Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie

Idealny prezent dla dzieci, które w związku z Gwiazdką mają dużo pytań. Ta lektura skrywa wszystkie odpowiedzi. Jest pełna wiedzy na temat różnych świątecznych zwyczajów, stawia na różnorodność i dotyka wielu kwestii związanych z Bożym Narodzeniem oraz Nowym Rokiem na całym świecie. Niezwykle wartościowa pozycja, która łączy naukę z zabawą.

Wybrane przez nas książki są pełne ciepłych, wspaniałych opowieści, a także walorów edukacyjnych kształtujących wrażliwość maluchów. Niezależnie od tego, co lubią Twoje pociechy, z pewnością znajdziesz dla nich lekturę, która skradnie ich serca.

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.