Jak już zapewne wiecie, uwielbiam karty Montessori. Stanowią one doskonałe narzędzie do wprowadzenia nowego słownictwa oraz pomagają rozwinąć fazę intensywnego rozwoju mowy. Mają wiele zastosowań, można je wykorzystać na kilka, jak nie kilkanaście różnych sposobów, dostosowując ich trudność do wieku/etapu rozwoju dziecka. O kartach trójdzielnych pisałam też już w tym wpisie <klik>. Dziś pokażę Wam karty Montessori od wydawnictwa Kapitan Nauka.

Karty obrazkowe Montessori Kapitan Nauka

Seria kart obrazkowych to 17 przepięknie ilustrowanych, dwustronnych kart zawieszonych na sznureczku z najbliższego otoczenia dziecka. Uczą one nowych pojęć, wzbogacają słownictwo, rozwijają ciekawość świata. Dają także duże możliwości zabawy z dzieckiem. W ofercie Kapitana Nauki znajdziecie karty obrazkowe Montessori takie jak: pierwsze słowa, zwierzęta na wsi, dźwięki, emocje.

Karty sensoryczne Kapitan Nauka

Karty sensoryczne zwierzęta to natomiast ilustracje przedstawiające zwierzęta, pary zwierząt oraz ich umaszczenie. Możecie grupować zwierzątka na kręgowce i bezkręgowce, zwierzęta mieszkające w Polsce i poza nią, pełzające, latające, biegające, wyszukiwać owady, łączyć zwierząt z ich młodymi. Pomysłów na ich wykorzystanie jest mnóstwo.

Z dziećmi już czytającymi możecie odczytywać podpisy pod obrazkami, opisywać wygląd zwierząt, bawić się w zgadywanki. W zestawie znajdziecie również poradnik dla rodziców z pomysłami na wspólne zabawy. Wypukłe elementy na kartach umożliwiają dzieciom interakcję z różnymi fakturami i nauki za pomocą zmysłów.

Karty sensoryczne Przyroda

Te karty sensoryczne to wspaniała metoda odkrywania piękna przyrody i poszerzania słownictwa związanego z naturą. Zestaw składa się z 34 realistycznych, dwustronnych obrazków w tym kartach zawierających wypukłe elementy zachęcają do eksploracji ich powierzchni paluszkami.

Karty sensoryczne Przyroda wydawnictwa Kapitan Nauka zawierają różnorodne tekstury związane z roślinami, zwierzętami i ich środowiskiem naturalnym. Dzięki temu dzieci mogą dotykać i oglądać różne elementy przyrody, co pozwala im lepiej zrozumieć otaczający świat i rozwijać swoje zmysły. Karty sensoryczne mogą być także wykorzystywane w edukacji przedszkolnej, ponieważ pomagają w nauce poprzez interakcję i doświadczanie. Dzieci mogą eksplorować różne faktury i poznawać różnorodność przyrody w sposób bardziej angażujący i pamiętliwy.

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.