Wielkimi krokami zbliża się czas radosnego wyczekiwania 24 grudnia. Przygotowałyśmy dla Waszych dzieci kalendarz adwentowy DIY. Jest niezwykle prosty w przygotowaniu i daje mnóstwo możliwości modyfikacji. To również bardzo ładny, estetyczny kalendarz, który będzie pięknie wyglądać w Waszych domach. Poniżej znajdziecie instrukcję wykonania naszego kalendarza adwentowego. Udanej zabawy!

Gotowe liściki z aktywnościami do pobrania

Poniżej znajdziecie propozycje aktywności do pobrania. Wybierzcie z nich 24 liściki, które umieścicie w kalendarzu adwentowym oraz wybierzcie kilka dodatkowych, które będziecie mieć w pogotowiu. Da Wam to możliwość dopasowania do waszego rytmu dnia lub tygodnia, ale też do pogody lub nastroju malucha. Ja nie raz korzystałam z tej opcji, gdy np. okazało się, że spadł śnieg i tego popołudnia możemy ulepić bałwana.

Z kolei w tamtym roku koperty wykonałam samodzielnie z brązowej koperty. Wycięłam 48 kawałki o wymiarach 10×8 cm. Gotowe 2 prostokąty złożyłam zszywając trzy boki, pamiętając, aby jedną krawędź pozostawić do włożenia liściku. Jedne z nich zawisły w naszym przedszkolu, drugie w domu w dużym szklanym wazonie.

Pochwalcie się swoimi kalendarzami i oznaczcie nas w postach, stories:
@mama_z_montessori
@trener_montessori.

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.