Gry edukacyjne opisane przez nas w tym wpisie są pełne zalet. Wzbogacają słownictwo dziecka, uczą nowych pojęć, ćwiczą koncentrację. Jeżeli szukasz gier, które oprócz rozrywki, będą niosły walory edukacyjne- dobrze trafiłeś. Oto nasza kolejna lista wartościowych gier planszowych. Sprawdź co polecamy!
Sokole Oko
Gra o dwóch poziomach trudności pozwalająca wzbogacać słownictwo, doskonalić pamięć, ćwiczyć refleks i koncentrację, a także rozwijać umiejętności analizy słuchowo-wzrokowej. Ta planszówka zarówno stymuluje rozwój poznawczy, jak i gwarantuje świetną zabawę dla graczy w każdym wieku. Jest to synonim planszówki zgodnej z metodą Montessori!
Co ciekawe, w grę można grać nawet w pojedynkę, ale sprawdzi się ona także podczas spotkań rodzinnych czy dziecięcych imprez, gdyż limit graczy to osiem osób. Na czym polega rozgrywka? Należy znaleźć przedmioty, które wskazuje wybrana karta. Im szybciej, tym lepiej!
Podróż w czasie
Ta niezwykła gra planszowa pozwala rozwijać kreatywność i wyobraźnię, a jeden z wariantów, które w niej znajdziemy, zachęca do rozmawiania o emocjach. W piękny sposób zaprojektowane elementy pobudzają skojarzenia, zachęcają do snucia opowieści i trenują pamięć oraz spostrzegawczość.
Zabawny główny bohater gry – Pingwin Przemysław – zabiera graczy w fantastyczną podróż po różnorodnych światach. Można w nią grać już z 4-latkiem, a limit graczy to pięć osób, dzięki czemu do rozgrywki może dołączyć cała rodzina. Jedna runda trwa 15 minut, co sprawia, że nie jest nudno, a dziecku łatwiej skupić uwagę przez cały czas jej trwania.
Inspektor Pytanko
Oto gra dla prawdziwych małych detektywów! Idealna dla dwóch lub trzech graczy, którzy lubią zadawać wnikliwe pytania i rozwiązywać zagadki. W ten sposób muszą oni odnaleźć porywacza psa Baskerville’ów. W każdej rundzie zarówno zadajemy pytania, jak i jesteśmy przesłuchiwani. Osoba, która szybciej znajdzie sprawcę, wygrywa.
Gra rozwija u dziecka logiczne myślenie, spostrzegawczość i umiejętność zadawania trafnych pytań. Mogą w nią grać dzieci od piątego roku życia, a rodzice również świetnie się będą przy niej bawić.
Psotne słówka
W pudełku tej gry językowo-logopedycznej znajdują się aż trzy warianty rozgrywki, która pozwala dziecku ćwiczyć wymowę trudnych polskich głosek. To idealny sposób na to, aby zamienić nudną naukę prawidłowego mówienia we wspaniałą zabawę.
Istnieje kilka wersji gry, a każda zajmuje się innym typem głosek, na przykład ciszącymi, szumiącymi czy głoską “r”. Można zebrać całą kolekcję lub wybrać tę grę, która najbardziej przyda się dziecku mającemu trudności z wymową pewnych wyrazów.
Emocje
Gry, które wzmacniają więzi międzyludzkie i pomagają lepiej zrozumieć otaczające nas osoby, zawsze są w cenie. Taką właśnie grą są Emocje. Planszówka pomaga rozpoznawać i nazywać konkretne uczucia, jakie każdy z nas przeżywa oraz zachęca do rozmawiania o nich w otwarty, nieoceniający sposób.
Podstawy psychologii oraz dobra zabawa to dwa elementy, które znajdziemy w każdej rozgrywce. Jest to gra dla dwóch osób, a jedna runda trwa około 20 minut. Gra będzie świetnym wstępem do edukacji emocjonalnej dziecka i da mu solidne podstawy do lepszych interakcji z rodziną i rówieśnikami.
Mamy nadzieję, że gry polecane przez nas przypadną do gustu Waszym dzieciom oraz Wam samym! Życzymy udanej zabawy 🙂