Gry planszowe dla najmłodszych są z powodzeniem stosowane w edukacji od wielu lat. Niestety nie wszystkie pozycje dostępne na rynku oferują walory inne niż rozrywka. Nie ma w takich grach oczywiście nic złego, jednak w przypadku rozwoju dzieci warto zainwestować w takie tytuły, które niosą konkretną wartość i pomagają maluchowi dowiadywać się nowych rzeczy. W ten sposób połączymy przyjemne z pożytecznym, a rozgrywka nadal będzie ciekawa i pasjonująca. Ponadto granie w gry będzie niosło dziecku same korzyści.

W tym artykule polecamy najlepsze gry dla 6 latków. Nasze propozycje z pewnością przypadną do gustu nie tylko pociechom, ale także ich rodzicom. Staną się one jednym z ulubionych sposobów na wspólne spędzanie czasu i z pewnością umilą niejedną chwilę spędzoną w domu z bliskimi.

Gry dla 6 latków -Było sobie życie

Każdy, kto oglądał serial telewizyjny o tym samym tytule, wie, jak wiele można się było z niego dowiedzieć. Planszówka było sobie życie ma dokładnie takie samo założenie – uczyć dzieci o funkcjonowaniu ciała człowieka poprzez zabawę.

Gra jest niezwykle bogata w treści, ma różne kategorie pytań (łatwe i trudne), a także wiele zaskakujących elementów uatrakcyjniających rozgrywkę.  Jest to zdecydowanie propozycja dla dzieci, które chodzą już do szkoły. Jedna runda trwa dość długo – około 45 minut. Jest to więc propozycja dla cierpliwych graczy, którzy lubią różnorodność podczas gry.

Bingo

Kolejna klasyczna gra uwielbiana na całym świecie. Często grywają w nią dorośli – organizuje się nawet turnieje Bingo, w których można wygrać nagrodę pieniężną lub rzeczową. Jednak gra ta nie oferuje jedynie walorów rozrywkowych. To przede wszystkim świetny trening spostrzegawczości, refleksu, koncentracji i pamięci.

W Bingo może grać sporo osób na raz i zawsze potrzebna jest jedna osoba prowadząca, która losuje liczby, podaje je graczom i odkłada na specjalną planszę, aby nie zostały wylosowane ponownie. Celem jest ułożenie żetonów w jednej linii, co oczywiście w przypadku tej gry jest zupełnie losowe.

Eurobiznes – gra planszowa dla starszaków

Któż z nas nie grał kiedyś w Eurobiznes? To planszówka ekonomiczna uwielbiana w Polsce od lat. Propozycja zdecydowanie dla starszych dzieci oraz ich rodziców – gwarantuje emocjonującą zabawę na długie godziny. Jest to gra obowiązkowa w domu, w którym chce się uczyć dzieci przedsiębiorczości, roli pieniądza w społeczeństwie i w prosty sposób objaśniać, jak działają inwestycje.

Eurobiznes jest zaprojektowany w minimalistyczny sposób. Choć plansza ma mocne kolory, nie jest pstrokata i usiana nieistotnymi elementami. To właśnie w tej prostocie drzemie siła tej pozycji, która dla wielu z nas jest obowiązkowa w kolekcji gier

Milionerzy

Gra na podstawie popularnego telewizyjnego teleturnieju to propozycja dla starszych dzieci. W końcu, żeby wygrać milion trzeba mieć naprawdę sporą wiedzę! Elementy gry są niemal skopiowane z programu, co sprawia, że bardzo szybko gracze mogą zapoznać się z zasadami i rozpocząć walkę o główną wygraną.

Choć Milionerzy to przede wszystkim rozrywka, planszówka ta oferuje również walory edukacyjne. Przede wszystkim pomaga dziecku podejmować decyzje i oswaja je z ryzykiem. W końcu czasem trzeba wybrać koło ratunkowe lub strzelić, jeżeli nie zna się odpowiedzi. Warto również wspomnieć, że gra zawiera ponad 600 kart z pytaniami i odpowiedziami, a więc jest pełna wiedzy, która z nami zostanie, nawet jeżeli nie uda się wygrać miliona.

Drewniany Chińczyk

Jescze jedna znana i lubiana gra, która zasługuje na wyróżnienie ze względu na design. W metodzie Montessori trwałe i naturalne materiały wykorzystywane do tworzenia gier planszowych są bardzo doceniane. W tej edycji Chińczyka plansza oraz pionki wykonane są z drewna, a elementy malowane mają stonowane kolory. Pozycja ta wygląda niesamowicie elegancko i estetycznie.

Zasady są oczywiście niezmienione, a jeżeli chodzi o pionki, do wyboru mamy mamuty oraz pingwiny. Jeżeli chcemy w swoim domu mieć akurat tę grę, warto kupić właśnie takie wydanie. Z pewnością będzie ono ozdobą domu, a jej piękny wygląd ubarwi każdą rozegraną partię.

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.