Nie ma chyba ani jednego dziecka, które nie interesowało by się dinozaurami bądź ten etap zauroczenia ma przed sobą. Te niezwykłe prehistoryczne stworzenia, żyjące w erze mezozoicznej budzą duże zainteresowanie wśród dzieci. Ich historia i życie nie przestają fascynować.

Prehistoryczne stworzenia

Jeżeli masz w domu małego pasjonata poniższe aktywności spotkają się niewątpliwie z jego dużym zainteresowaniem. W przedszkolu z okazji Międzynarodowego Dnia Dinozaura nasze nauczycielki stworzyły szereg pomocy dotyczący tych właśnie gadów. Karty trójdzielne, foldery czy aktywności wspierające małą motorykę.  My w domu natomiast czytaliśmy książki na ich temat, układaliśmy puzzle oraz tworzyliśmy…

Zdrapywanki

Nasze pierwsze, ale na pewno nie ostatnie. Rewelacyjna zabawa, która polega na odkryciu kolorowego dinozaura pod warstwą farby za pomocą dołączonego patyczka.  Aktywność ta niesamowicie angażuje i wycisza dzieci. Uczy również koncentracji. Myślę, że następne zdrapywanki zakupimy przygotowując się do podróży lub mając je w zanadrzu planując wizytę w miejscu, które będzie wymagało od dzieci wyciszenia i chwilowej pauzy. W tym zestawie znajdziecie 5 różnych dinozaurów.

Puzzle

Które dziecko ich nie uwielbia? My dorośli również często dołączamy do wspólnego układania. Puzzle wyciszają, relaksują oraz wpływają pozytywnie na rozwój dziecka. Są też doskonałym ćwiczeniem cierpliwości i logicznego myślenia.

Puzzle 3D 200 elementów, po ułożeniu tworzą dużą mapę świata, na której możemy zobaczyć występowanie różnych gatunków dinozaurów. Dodatkowo w zestawie znajdziemy kartonowe figurki, plakat oraz informację na temat każdego z dinozaurów. Z kolei dla młodszych dzieci doskonale sprawdzą się puzzle w walizce 6, 9, 12 i 16 elementów. Dzięki nim można stopniować poziom trudności dziecku.

Zestaw kreatywny Mozaika

Zestaw kreatywny, który bez wątpienia zaangażuje na długi czas Wasze pociechy. Zawiera on aż 8 kartonowych plansz i mnóstwo małych naklejek w formie m.in. diamencików i pianek w różnych kształtach oraz kolorach. Kalina i Ignacy zadecydowali, że swoje obrazki podarują ciociom. Ten zestaw to nie jednorazowa zabawa. Ilość elementów i dinozaurów do wyklejenia sprawi, że  posłuży Wam na dłuższy czas.

Bez wątpienia pozycję tą możecie podarować w formie prezentu każdemu dziecku.

Magnetyczna układanka Dinozaury Magnetibook

Układanki magnetyczne są znane moim dzieciom, spędzają przy nich dużo czasu. Firma Janod urzekła mnie starannym wykonaniem swoich produktów, estetyką oraz różnorodnością dostępnych układanek. Dzięki poręcznemu opakowaniu, układanki magnetyczne zabieramy w podróż, do restauracji oraz korzystają z nich dzieci w naszym przedszkolu.

Mini Memory

Kto z nas nie zna gry memory? Mi osobiście kojarzy się ona z długimi godzinami sędzonymi na rozgrywkach z moimi siostrami. Moje dzieci też chętnie po nie sięgają. Czym wyróżnia się memory Mudpuppy – Dinozaury od innych tego typu gier? Przede wszystkim rozmiarem opakowania, które jest niewielkie jak i ilością tafelek. Zauważyłam, że nie przytłaczają one dzieci i ich liczba jest dostosowana do możliwości naszych pociech.

Miejsca gdzie możecie kupić zestawy znajdujące się we wpisie:

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.