Nasza pierwsza wspólna podróż do Dubaju odbyła się w 2012 roku. Był to zupełnie inny pobyt niż teraz, gdy towarzyszą nam Ignaś i Kalinka. Byliśmy tu z rocznym maluchem, następnie z 3, 4, 5, 6 i już niedługo 7 latkiem. Atrakcji jest tu tak dużo, że za każdym razem mamy nową pokaźną listę miejsc do odwiedzenia.

Pomimo częstych pobytów, miejsce to fascynuje mnie nadal i nie przestaje zadziwiać. Znajdziemy tu wszystkie atrakcje zaczynają od parków rozrywki, centra handlowe z stokiem narciarskim, lodowiskiem, akwariami w którym zobaczymy płaszczki, rekiny i całą masą pięknych kolorowych ryb. Możemy udać się na wyprawę pustynną, lecieć balonem, helikopterem, skoczyć ze spadochronem nad słynną Palmą Jumeirah, rozkoszować się sportami wodnym. W tym wpisie poznacie miejsca, które możecie odwiedzić z dziećmi.

Farma wielblądów

Dubaj to piękne miasto zbudowane na pustyni. A tam gdzie jest pustynia, są też wielbłądy. Będąc tutaj warto wybrać się do the Camel Farm. Farma wielbłądów znajduje się na terenie rezerwatu Al Marmoom Conservation Reserve, w którym żyją tysiące gazeli, oryksów, oubar, pustynnych lisów i wielu innych stworzeń. Pierwotnym celem było stworzenie miejsca w stylu Beduinów na pustyni w Dubaju, aby gościć wielbłądy z Sheikh Hamdan Heritage Centre.

Na farmie znajdziemy zwierzątka hodowlane takie jak kozy, króliki, kurczaki, jelenie, indyki, gołębie oraz oczywiście wielbłądy. Zwiedzanie farmy odbywa się z przewodnikiem podczas którego możemy udać się na karmienie wielbłądów i zwierząt gospodarskich. Ponad to miejsce to oferuje jazdę na wielbłądach dla dzieci w gospodarstwie, terapię przytulania wielbłądów, godzinną przejażdżkę beduińskimi wielbłądami po otaczającej pustyni.

Farma Wielbłądów jest otwarta od października do maja, codziennie z wyjątkiem poniedziałków (wtorek, środa, czwartek w godzinach 12:00-17:00, piątek, sobota, niedziela: 10:00-17:00). Konieczna jest również wcześniejsza rezerwacja. Płatność za bilet wstępu tylko gotówką.

The Green Garden Dubai

The Green Garden Dubai zrobiło na nas wrażenie, chociaż przyznam szczerzę, że dopiero podczas naszego ostatniego pobytu zdecydowaliśmy się odwiedzić to miejsce.

The Green Garden Dubai to las tropikalny zamknięty w szklanej kopule umieszczony na czterech poziomach. Każdy poziom opisuje rolę i znaczenie każdej warstwy lasu deszczowego oraz to jak ważną rolę odgrywają w przyszłości Ziemi. Zwiedzanie rozpoczynamy od najwyższej kondygnacji. Stamtąd trasą w dół kontynuujemy je, podziwiając faunę i florę (znajdziemy tu ponad 3000 gatunków). Świetną atrakcją dla dzieci jest wypatrywanie zwierząt i ptaków, które są po prostu wszędzie. Na samym początku przywitał nas również przeuroczy leniwieć.

Gobal Village

Global Village to wioska z pięknie zaprojektowanymi pawilonami (jest ich ok 30) obejmująca 80 różnych kultur świata. Podziwianie samych ich frontów zajęło nam najwięcej czasu. W każdym pawilonie możecie zrobić zakupy czy zasmakować lokalnych smaków. Kupić można tu naprawdę wszystko. Nigdzie indziej również nie znajdziecie w jednym miejscu kuchni z każdego zakątka świata. Global Village to także pokaźnych rozmiarów wesołe miasteczko z atrakcjami nie tylko dla dla dzieci, ale też i dla dorosłych.

Kraje jakie tutaj znajdziemy to: ZEA , Arabia Saudyjska, Bahrajn, Kuwejt, Afganistan, Afryka, Ameryki, Chiny, Egipt, Europa, Indie, Iran, Irak, Japonia, Korea Południowa, Liban, Maroko, Pakistan, Palestyna, Syria, Tajlandia, Turcja, Jemen i Rosja.

Atrakcja ta jest otwarta z wyłączeniem okresu letniego (w 2022 roku do 7 maja) od godziny 16:00. Wtorki zarezerwowane są dla kobiet i rodzin.

Wyspa Al Noor i Butterfly House w Szardży

Wyspa Al-Nur i Dom Motyli w Szardży znajduje się w niedalekiej odległości od Dubaju (Szardża jest jednym z siedmiu Emiratów tworzących Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Wielokrotnie nagradzana architektura, która urzekła mnie  małą ilością turystów, bujną zielenią, śpiewem ptaków. Miejsce, które pozwala na wyciszenie i relaks.  Teren ten porasta 70 tysięcy drzew i krzewów, w tym tych uznanych za zagrożone. Zobaczycie tam również ogromne kaktusy, odpoczniecie w pawilonie literatury a wasze dzieci będą mogły bawić się w pobliżu placu zabaw.

W samym sercu wyspy mieści się niezwykły architektonicznie pawilon motylarni. Nie jest on ogromny, ale żyje w nim ok 500 motyli. Doświadczenie z bliska jego przemiany z poczwarki w dorosłego osobnika było to dla nas niezwykłe i hipnotyzujące. W specjalnej gablocie mogliśmy podziwiać poczwarki oraz motyle, które już dokonały swojej przemiany.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.alnoorisland.ae/

Napisz komentarz

Dołącz do newslettera

Zapisując się wyrażam zgodę na otrzymanie informacji o produktach, usługach i promocjach od Centrum Edukacji Montessori Katarzyna Szcześniewska.